Recenze Roland

ROLAND AC 40

ROLAND AC 40

Přidáno: 12. června 2018

Zakoupeno v Kytary.cz

• Dobrý zvuk, základní prvky modulace zvuku jsou vyhovující

Roland RIC-B5A

Roland RH-200

Roland RH-200

David Ny David Ny

Přidáno: 2. května 2018

• Luxusní zvuk, naprosto!
  • Velice dobrá cena a u produktu Roland to platí dvojnásob.

Roland Cube 10 GX

Roland Cube 10 GX

Anonym Anonym

Přidáno: 18. dubna 2018

• na svojí velikost docela hlasitý
  • opravdu hodně možností nastavení zvuku díky aplikaci CUBE kit
  • přijatelná cena
  • bytelný vzhled
  • zatím nic

kombo mám pouze chvilku ,ale zatím jsem velmi spokojen

Roland CM 30

Roland CM 30

Přidáno: 9. dubna 2018

Zakoupeno v Kytary.cz

• Skvělý monitor, čistý zvuk.

Roland PM-200

Roland PM-200

Přidáno: 24. března 2018

Zakoupeno v Kytary.cz

nákup v eshopu narážel na to, že nejsou uvedeny rozměry, proto si lze jen těžko udělat představu, jak je ta bedna velká, ale rozměry jsou přijatelné, hraje čistě a výkonem je dostatečná při spojení s bicí soupravou i pro bourání příček v domě.

Přidáno: 23. března 2018

• Roland = kvalita.
  • Trochu se potí uši.

Roland CB-76RL

Roland CB-76RL

Přidáno: 19. března 2018

Zakoupeno v Kytary.cz

Ještě jsem nevyzkoušel. Vypadá OK. Polstrování není příliš silné. Vnitřní kapsa je poměrně bytelná.

Roland RP102

Roland RP102

Ověřený zákazník MUZIKER.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 15. února 2018

Zakoupeno v MUZIKER.cz

• krasny

Přidáno: 13. února 2018

Zakoupeno v Kytary.cz

• obsahuje obrovské množství všech možných hudebních nástrojů a to ve velice dobré kvalitě
  • spuštění do 10 vteřin
  • každý zvuk jde upravovat, přidávat efekty, apod. Některé nástroje jako piano mají vlastní nastavení, kde jdou měnit specifické vlastnosti, pokud se v pianech vyznáte. Jdou měnit i vlastnosti dílčích zvuků drum kitů
  • obsahuje i menu pro finální úpravu zvuků vámi vytvořeného songu (audio mastering)
  • je to lehké - jako balík se všim všudy to mělo 6kg
  • sice plastové, ale bytelné zpracování - všechna tlačítka i točítka se ovládají příjemně a nevyklají se :)
  • D-BEAM - killer feature, kterou možná někdy použijete :D
  • někomu může vadit hladký lesklý povrch (odlesky světla, otisky prstů)
  • export písničky ve formě jednotlivých stop (multiexport) trvá 16 krát délka písničky (tedy moje 2:50 písnička trvala asi 45 minut); kompletní export jen ty 3 minuty
  • import expansion zvuků z http://axial.roland.com/ do nástroje trvá kolem 3 minut (oba dva sloty najednou tedy kolem 6 minut)
  • zvuky, které jsou citlivé na sílu stlačení kláves (velocity sensitivity) jsou hodně slabé (nástroj má totiž stejné nastavení jako jeho 88 klávesová varianta FA 08, která má vážene klávesy - weighted action) - pokud chcete slyšet např. piano stejně silně jako ostatní zvuky, je třeba si pohrát s nastavením v menu/system a posunout tu citlivost výš - jinak z toho piana budete zklamaní
  • klávesy jsou typu "synth action" a s polootevřenými studiovými sluchátky je při nižší hlasitosti trochu slyšet jejich klapot
  • nejde exportovat vytvořený song přes USB (pouze microSD, ale ta je v už ve FA 06 obsažená)

Roland FA 06 jsem si koupil, abych se po práci místo čučení do počítače radši naučil na něco hrát a přitom se odreagoval.
Možnosti nástroje jsou obrovské: krom asi 2000 zvuků, hudebních nástrojů a drum kitů snad pro každý hudební styl obsahuje i sequencer (16 stop), spoustu efektů (má phaser i flanger :D) nebo možnost každý zvuk editovat; včetně vytvoření vlastního zvuku pomocí nastavení 3 virtuálních oscilátorů.
Dále jdou stáhnout stovky dalších zvuků do dvou expansion slotů (já tam teď mám zvuky pro filmovou hudbu a exotické nástroje; ale mají tam i moc pěkné synth pady nebo zvuky pro techno, hip hop, apod.).
To, co stvoříte, jde i exportovat (formát WAV) na microSD, kterou FA obsahuje vzadu pod kovovou destičkou - má kapacitu 4 GB a 2:50 song mi zabral 30 MB (jako multitrack složka souborů kolem 325 MB) - tu pak můžete dát normálně do PC.
Jde integrovat s DAW (jako je FL Studio) přes USB a fungovat tak jako MIDI controller. Klávesy nejsou vážené a je jich 61 (synth action, bez aftertouch, pouze velocity sensitive - pokud chcete hrát hodně na piano, tak existuje i varianta Roland FA 08). Má vstupy i na mikrofon a kytaru. Balení obsahovalo i kód pro aktivaci Ableton Lite (nekompletní verze zdarma) - to je příšerný nepochopitelný kus softwaru, který jsem už úspěšně odinstaloval. Pro úplnost: Balení neobsahuje ani sustain pedál ani stojan (což mě osobně nijak nekroutí).
Jsem přesvědčen, že se vyplatilo koupit něco dražšího - kvalita zvuků i možnosti nástroje mě rozhodně nezklamaly - bude s čím si hrát roky.
Nástroj jsem vybíral 3 měsíce a na Youtube jsem viděl snad desítky hodin videí :). Ze všech těch digitálních pian, arrangerů a syntetizátorů jsem chtěl nástroj, který má hodně zvuků, a kde můžu zahrát a seskládat celou skladbu (ideálně bez PC), tedy jsem nakonec vybíral workstation. V této cenové kategorii jsem měl na výběr: Korg Krome mě vůbec nezaujal, ani zvukově a lidi psali, že klávesy nejsou nic moc (asi lepší předem ozkoušet). Yamahu MOXF6 bych doporučil, pokud máte radši tradiční nástroje a plánujete buď hrát živě nebo k práci "ve studiu" používat propojení s PC. Ono to má totiž strašně malej displej a podle recenzí komplikovaná zanořená menu, ale na druhou stranu má pokročilou integraci s Cubase, včetně toho Cubase v ceně, takže s laptopem by to mohlo být velice efektivní.
Roland FA má hodně dobrých zvuků pro techno, trance, apod., což se mi líbí a i ty drum kity jsou hodně dobré a je jich hodně. Na jeho displeji se dá skladba seskládat v pohodě a bez PC - takže to bylo pro mě asi rozhodující.
Jako začátečník Roland FA 06 určitě doporučuji.

Roland TDM-20

Roland TDM-20

Ověřený zákazník MUZIKER.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 11. února 2018

Zakoupeno v MUZIKER.cz

Podložka je kvalitně vyrobená a perfektně drží zvuky.

Přidáno: 10. února 2018

Zakoupeno v Kytary.cz

Kvalitní provedení a výborné rozlišení vnější a vnitřních zvukových vjemů.

ROLAND DP 10

ROLAND DP 10

Ověřený zákazník Kytary.cz zvirek

Přidáno: 25. prosince 2017

• levnější než Yamaha
  • Menší než Yamaha, tzn. lépe transportovatelný
  • opačná polarita Half damper pedálu než u yamahy

Slušný, menší pedál za výrazně nižší cenu než yamaha.
Funguje s yamaha pianem, ale pozor, u half damper pedálu je opačně polarita - je třeba přepájet 2 kontakty uvnitř pedálu, naštěstí nikde žádná plomba, takže záruku neztratíte, ale i tak je to otrava, a výrobce, resp. prodejce by to mohl uvádět v popisu. Takto bych předpokládal, že všechny pedály s half damper efektem budou fungovat identicky - není tomu tak.

Roland DP 2

Roland DP 2

Přidáno: 21. prosince 2017

Zakoupeno v Kytary.cz

Překvapilo mě, jak je ve skutečnosti malý, z fotografie to nejde dobře poznat.
Funkčně ještě hodnotit nemůžu, je to dárek k Vánocům.

Roland GKC 5

Roland GKC 5

Přidáno: 19. prosince 2017

Zakoupeno v Kytary.cz

• Jedinou výhodou je, že to propojí snímač se synťákem a vše funguje
  • Cena!!! Kabel od alternativního výrobce stojí třetinu.
  • Křehký, při poškození jediného z třinácti vodičů je v podstatě na vyhození.
  • Délka 5 m je ideální na živé hraní, na domácí zkoušení nebo do zkušebny by mohl být i poloviční.

Kabel funguje. V nabídce mi chybí kratší varianta cca 2 - 3 metry, která by byla lepší na takové to domácí žvýkání.
Kabel je extrémně drahý, naštěstí se dá sehnat alternativa za třetinu ceny. Zkušenosti jiných uživatelů říkají, že na živé hraní je potřeba mít druhý kabel jako zálohu.

Roland GK-3B

Roland GK-3B

Přidáno: 19. prosince 2017

Zakoupeno v Kytary.cz

• Dělá přesně to, co dělat má
  • U nestandardního nastavení nástroje může být problém s instalací

Snímač jsem instaloval na Sandberg California TT. Při požadavku na vzdálenost snímače 1,5 mm od strun jsem narazil na problém, že rozdíl mezi strunou E a g je 4 mm - proto nebylo možné snímač nalepit, ale musel jsem vrtat do nástroje.
Snímač je nutné správně nastavit v setupu synťáku, i když to hned po instalaci "hraje", vznikají tam různé interference a pazvuky. Po instalaci je vše OK, snad je jen potřeba dávat pozor na jinak neslyšitelné ruchy a perkusivní zvuky, protože snímač vše převádí na MIDI a odesílá dál...
Plastové pouzdro snímače je velmi měkké, trvalo asi tři vteřiny, aby se poškrábalo od strun...

Anonym Anonym

Přidáno: 18. prosince 2017

Cca stejná soudobá china standard kvalita DAC převodníků i FX jednotek jako u ostatní konkurence stejné cenové třídy. Obsahuje všechny multisamply z původních XP a JV modelů i SR-JV a SRX karet plus něco ze Super Natural, nicméně ty samé samply i zvuky z nich znějí na původních vintage japan XP a JV top modelech nesrovnatelně pevněji, sytěji a lépe. Za sebe nedoporučuji na profi stage ani studio, pro začátečníky a k prvním pokusům ano, podobně jako Krome, Kross, MOXF aj.

Roland PM-03

Roland PM-03

Přidáno: 17. prosince 2017

Zakoupeno v Kytary.cz

• možná nesmysl, ale že se po určité době přepne sám do stand-by modu je pro mě věčného zapomínače úžasné plus
  • samostatné ovládání výšek a wooferu
  • dostatečně hlasité na běžné zkoušení
  • asi nic - vlastním příliš krátce

Zobrazuji 421 - 440 ze 500 recenzí 1...20 21 [ 22 ] 23 24...25